Jdi na obsah Jdi na menu
 


Atlantidské technologie

30. 8. 2009

Biosenzory


Biosenzory

Bisenzory zobrazují polohu všech živých bytostí na Atlantidě. Dokáží rozlišit i rasu sledovaných bytostí.

D.H.D.


D.H.D.

D.H.D. - Dial Home Device. Slouží k "vytáčení adresy" na Hvězdné Bráně. Nachází se v několika provedeních - klasickém, tak jak ho známe z SG1, akorát s modrým tlačítkem, a moderním, viz obrázek. Toto DHD je umístěno v Puddle Jumperech a na Atlantidě.

Energetické centrum


Energetické centrum

Místnost s několika přístupovými terminály a panelem se sloty pro 3 ZPM, které slouží k napájení všech systémů Atlantidy.

Hyperpohon


Hyperpohon

Celá Atlantida může cestovat nadsvětelnou rychlostí - rychlostí mnohonásobně převyšující rychlost světla, jinak by se do Pegasovy galaxie nikdy nedostala. Aktivace tohoto zařízení bez ZPM je pochopitelně nemožná.

Promítací sál


Promítací sál

V této místnosti je jeden přístupový terminál, který slouží k ovládání projekce. Nejedná se o pouhé 2D zobrazování, jaké známe my z televizních obrazovek, ale o dokonalý 3D hologram. Antikové nahráli záznam o tom, co se odehrálo v Pegasově galaxii před jejich odchodem zpět na Zem.

Štít


Štít

Atlantida disponuje ultimátním štítem, kterým nic nepronikne. Vzhledem k vysoké spotřebě energie je bez ZPM nepoužitelný.

Štít na bráně


Štít na bráně Brána na Atlantidě má zabudovaný energetický štít, který lze aktivovat stiskem tlačítka na DHD. Jeho přítomnost je vzhledem k mnohaleté válce s Wraithy logická, nebýt štítu by Atlatida byla jen další Wraithskou kolonií, stejně tak Země.

Vězení


Vězení

Tato velmi pevná -klec- je vybavena štítem pro ještě větší bezpečnost, při otevření dveří se štít vypne. Cela je pravděpodobně schopna tlumit wraithské telepatické schopnosti.

Výtah AKA Transportér


Výtah AKA Transportér

Tato malá komora slouží jako teleport. Hned jak vstoupíte, odkryje se panel s plánem Atlantidy, na kterém je vyznačeno několik bodů (další transportéry). Pokud se dotknete kteréhokoli z vyznačených bodů, zařízení zabliká, a vy se objevíte ve vámi zvolené části Atlantidy.

Zemnící stanice


Zemnící stanice

Atlantida má mnoho hromosvodů, všechny vedou energii z blesků do 4 uzemňovacích stanic. Ty ji prostě svedou do moře.
Pokud by se však všechny zemnící stanice vyřadili, energie by se začala kumulovat v chodbách, které jsou ze supravodivých materiálů, což by mohlo mít nedozírné následky...